Przenośniki ślimakowe

Przenośnik ślimakowy


Cieszymy się z Państwa zainteresowania produktami firmy MAGROTEX! Jako eksperci w branży przenośników ślimakowych dla rolnictwa i przemysłu, tworząc nieprzerwanie od ponad 25 lat maszyny, wyznaczając trendy, wciąż staramy się stawiać przed sobą nowe wyzwania tak, aby sprostać Państwa rosnącym wymaganiom. Od początku wdrożenia maszyn do produkcji, chcąc spełnić oczekiwania naszych klientów, niezmiennie stawialiśmy i wciąż stawiamy na trwałość, jakość i funkcjonalność naszych produktów, co zostało docenione przez tysiące zadowolonych klientów. Z radością zbieramy ich pozytywne recenzje, podczas targowych spotkań czy zakupu kolejnych egzemplarzy.

Zalety wykorzystania przenośników ślimakowych:

- przemieszczanie materiału w dowolnym kierunku, na dowolną wysokość;
- mobilność przenośnika, łatwe manewrowanie;
- łatwe dostosowywanie przenośnika do wymogów pracy w gospodarstwie;
- wysoka bezawaryjność;
- uproszczona okresowa konserwacja;
- wysoka dostępność części zapasowych;
- niewielki wydatek inwestycyjny i koszt eksploatacji;
- wysoka szczelność układu transportującego (transport materiałów pylących);
- korzystny stosunek wydajności maszyny do zapotrzebowania na moc.
Jakie materiały można transportować przenośnikiem MAGROTEX ?

- wszelkiego rodzaju ziarna i nasiona zbóż (pszenica, jęczmień, żyto itp.);
- groch, bobik, kukurydza, rzepak itp.;
- cement, wióry drewniane, pelet, miał, groszek węglowy.

Ogólnie można stwierdzić, że jedynie materiały o sporych rozmiarach, silnie ścierające lub lepiące się do ślimaka mogą być problematyczne dla tego rodzaju transportu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie transportowanego materiału prosimy skontaktować się z naszą firmą. Udzielimy niezbędnych informacji i postaramy się coś zaproponować.

Dlaczego warto zdecydować się na wersję ocynkowaną, zamiast lakierowanej proszkowo?

Projektując nasze przenośniki mieliśmy na uwadze fakt, że będą spełniać swoją funkcję często w trudnych warunkach, ponieważ rodzaj i stan materiału, jaki przenoszą bywa różny. Tak jak i różne bywają warunki przechowywania przenośnika. Niekiedy bowiem nie jest możliwe pełne odizolowanie maszyny od działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wiemy jednak, że klienci firmy MAGROTEX mają prawo wymagać długiej i bezawaryjnej pracy swojego przenośnika.

Przeciwko wilgoci, która nas otacza zabezpieczamy się skutecznie poddając cynkowaniu nasze przenośniki. Pokrywająca metal bazowy warstwa wierzchnia zabezpiecza go przed dostępem wilgoci. Grubość warstwy ochronnej przy cynkowaniu ogniowym dochodzi do 150 mikrometrów !

Przeprowadzenie cynkowania ogniowego elementu istotnie wpływa na poprawę wytrzymałości materiału bazowego, co jest dużą, choć często pomijaną zaletą tego procesu.

Co więcej proces, jakiemu poddajemy nasze produkty podwyższa żywotność materiału, pomijając oczywiście warunki samej eksploatacji przenośnika. Nie ma też żadnych wytycznych odnośnie zabiegów konserwacyjnych samej powierzchni ocynkowanej.

Oprócz trwałości materiału, która wynika z zabezpieczenia antykorozyjnego materiału należy dodać, że stal zwiększa swoją wytrzymałość na uderzenia. Twardość pierwotna stali określona jest zwykle poniżej 160 w skali Vickersa. Po cynkowaniu widoczny jest zauważalny wzrost twardości do wartości 240 HV. Powłoka cynkowa jest pierwszą, która narażona jest na kontakt, dlatego przyjmując siłę uderzenia na siebie chroni jednocześnie materiał bazowy. Zewnętrzna warstwa powłoki cynkowej jest plastyczna, dzięki czemu amortyzuje nacisku i uderzenia. Warstwa wewnętrzna z kolei posiada wysoką twardość, chroniąć podłoże bazowe przed uszkodzeniami. Odporność na uderzenia jest szczególnie istotna w kontekście transportowanego materiału, gdyż np. w płodach rolnych często mogą wystąpić twarde elementy np. kamienie.

W przypadku malowania proszkowego występuje problem szybkiego starzenia się warstwy lakierniczej. Z czasem tracąc na swojej elastyczności tworzą się nieciągłości w postaci pęknięć, rys i złuszczeń. Szacunkowo co 6 - 7 lat konieczne będzie poddanie maszyny zabiegom konserwacyjnym, co generuje wydatki i angażuje czas.