Żmijka do zboża

Podajnik / Żmijka do zboża


Cieszymy się z Państwa zainteresowania produktami firmy MAGROTEX! W branży przenośników ślimakowych dla rolnictwa i innych branż czujemy się ekspertami, na co zapracowaliśmy sobie tworząc od ponad 25 lat w naszym biurze konstrukcyjnym maszyny dla potrzeb silnie rozwijającego się rolnictwa, które stawiało i wciąż stawia nam nowe wyzwania. Chcąc sprostać wymaganiom klientów najważniejszym kryterium jakie sobie stawiamy jest trwałość, jakość i funkcjonalność naszych produktów a miarą naszego sukcesu są tysiące zadowolonych klientów, z których pozytywnym odzewem spotykamy się po ich wieloletnich doświadczeniach z naszymi produktami.

Dlaczego przenośnik ślimakowy ukośny będzie najlepszym wyborem ?

1UNIWERSALNOŚĆ I MOBILNOŚĆ
Wiele gospodarstw i przedsiębiorców staje przed dylematem wyboru urządzenia, które umożliwi transport plonów bądź innych materiałów sypkich w ramach swoich potrzeb. I chociaż kierunki transportu bywają różne (załadunek lub rozładunek silosów, magazynów, suszarni, przyczep, worków itp.) to w każdym z tych przypadków z powodzeniem wykorzystać możemy podajnik ślimakowy, co świadczy o uniwersalności tych urządzeń. Żmijki do zboża są urządzeniami, które mogą transportować materiał w dowolnym kierunku i na dowolną wysokość (w odpowiednim dla ich długości zakresie wysokości wysypu). Mogą transportować ziarno przez bezpośrednie zasypywanie kosza przyjęciowego lub pobierać ziarno z pryzmy. Warto wziąć również pod uwagę, że gospodarstwa i firmy mogą się rozwijać, więc warto się zastanowić czy nie postawić o urządzenia uniwersalne, mobilne, które będą w stanie obsłużyć kolejne obiekty. Niemniej jednak nawet zamocowanie żmijek na stałe, stacjonarnie także sprawdzi się doskonale.

Firma MAGROTEX ma swojej ofercie bardzo szeroki zakres przenośników ślimakowych, z których nasi klienci mogą znaleźć odpowiedni, dopasowany do swoich potrzeb.
2WYDAJNOŚĆ I EKSPLOTACJA
Żyjemy w czasach, gdy czas odgrywa istotną rolę. Bardzo ważnym więc parametrem urządzenia transportującego, które pozwala oszczędzić czas a często też pieniądze jest jego wydajność. Bezsprzecznie pod tym względem zarówno transport ślimakowy pionowy jak i pneumatyczny nie może konkurować z przenośnikiem ukośnym. Aby pracować ze swoją nominalną wysoką wydajnością podajnik ślimakowy ukośny wymaga stosunkowo niewielkiego zapotrzebowania na moc. Pozwala to na oszczędność energii elektrycznej oraz adaptację do każdej instalacji elektrycznej w gospodarstwie. Obsługa przenośnika ślimakowego nie sprawia żadnych kłopotów, natomiast praca żmijki powinna być cicha, objawiać się szumem wirujących ślimaków i transportowanego materiału.

Aby zapewnić cichą pracę podajnika, wydłużyć jego żywotność, chronić transportowany materiał wyposażyliśmy wszystkie podajniki w podtrzymujące łożyska ślizgowe. Wszystkie nasze przenośniki obligatoryjnie są cynkowane ogniowo, tak aby znacząco wydłużyć ich okres eksploatacji przez ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych.
3NIEZAWODNOŚĆ
Żmijka do zboża jest urządzeniem, którego konserwacja nie wymaga angażowania dużych sił i środków, jednoczenie zachowuje swoją wysoką niezawodność pracy. Jest to szczególnie ważne, gdyż w trakcie wzmożonych prac w gospodarstwie (np. okres żniwny) nie można sobie pozwolić na nieplanowane awarie.

Firma MAGROTEX wspiera swoich klientów służąc technicznym doradztwem, serwisem oraz pełną gamą części zapasowych do swoich produktów.
4NISKI KOSZT
Podsumowując wszystkie zalety żmijek do zboża warto przyjrzeć się ich cenie na tle alternatywnych urządzeń. Koszt zakupu przenośnika ukośnego nie jest wyższy niż przenośnika pionowego ślimakowego, dmuchawy a jest niższy od przenośnika kubełkowego. Natomiast takie cechy żmijek jak uniwersalność, mobilność, wydajność, niezawodność stanowią niewątpliwy ich atut na tle alternatywnych rozwiązań przy podobnej lub niższej cenie zakupu.

Projektując nasze produkty staraliśmy się wdrażać w nie najlepsze praktyczne rozwiązania tak, aby w połączeniu z wysoką jakością wykonania długie lata cieszyły naszych klientów, wszystko to oferując to w jak najkorzystniejszej cenie.

Na czym polega przewaga podajnika / żmijki do zboża w wersji ocynkowanej nad wersją lakierowaną proszkowo?

Tworząc nasze podajniki zdajemy sobie sprawę, że będą one pracować często w trudnych warunkach, ze względu na rodzaj i stan transportowanego materiału lub warunki otoczenia. Nie zawsze jest również możliwość uchronienia przenośnika przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych podczas jego przechowywania. Nasi klienci oczekują od nas, że żmijki firmy MAGROTEX będą bezawaryjnie wywiązywać się ze swojej roli przez długie lata.

Cynkowanie podzespołów przenośnika jest naturalnym sposobem przeciwdziałania negatywnemu wpływowi przede wszystkim wszechobecnej wilgoci. Doskonale przylegająca warstwa wierzchnia chroni metal bazowy przenośnika przed kontaktem z wilgocią. W przypadku cynkowania ogniowego warstwa ochronna może wynosić nawet 150 mikrometrów!

Proces cynkowania ogniowego znacznie zwiększa wytrzymałość materiału bazowego (stali konstrukcyjnej), co stanowi ogromną zaletę poddawania stali procesowi cynkowania.

Proces, jakiemu poddajemy nasze przenośniki zwiększa żywotność materiału, z którego są tworzone nawet o dodatkowe pięćdziesiąt lat. Powłoki ocynkowane nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych przez okres życia produktu.

Oprócz wytrzymałości wynikającej z zapobiegania możliwościom występowania zjawisk korozyjnych, stal podwyższą również swoją odporność na uderzenia. Stopień twardości stali wynosi z reguły poniżej 160 w skali Vickersa. Dla porównania powłoka cynkowa charakteryzuje się twardością na poziomie 240 HV. Przy uderzeniach, to właśnie powłoka cynkowa przyjmuje jego siłę, chroniąc materiał bazowy. W pierwszej linii uszkodzeniom może zatem ulec ocynk, nie zaś sama stal. Warto dodać, że warstwa zewnętrzna jest plastyczna i absorbuje naciski oraz uderzenia, wewnętrzna jest zaś twarda i chroni podłoże przed uszkodzeniem. To bardzo istotna właściwość, ponieważ w transportowanym materiale np. płody rolne często mogą wystąpić twarde elementy np. kamienie. Ochronna rola ocynkowanej warstwy wydaje się być tu nieoceniona.

Rozwiązanie alternatywne, czyli pokrycie żmijki / podajnika do zboża warstwą lakierniczą powoduje, że ta stosunkowo szybko się starzeje. Traci na elastyczności, pojawiają się pęknięcia, rysy i złuszczenia. Średnio co 6 - 7 lat trzeba maszynę poddać konserwacji, co jest kosztowne i czasochłonne.