Żmijka do zboża

Żmijka do zboża


Cieszymy się z Państwa zainteresowania produktami firmy MAGROTEX! W branży przenośników ślimakowych dla rolnictwa i innych branż czujemy się ekspertami, na co zapracowaliśmy sobie tworząc od ponad 25 lat w naszym biurze konstrukcyjnym maszyny dla potrzeb silnie rozwijającego się rolnictwa, które stawiało i wciąż stawia nam nowe wyzwania. Chcąc sprostać wymaganiom klientów najważniejszym kryterium jakie sobie stawiamy jest trwałość, jakość i funkcjonalność naszych produktów a miarą naszego sukcesu są tysiące zadowolonych klientów, z których pozytywnym odzewem spotykamy się po ich wieloletnich doświadczeniach z naszymi produktami.

Zalety zastosowania żmijek w rolnictwie:

- możliwość transportu materiału w różnych kierunkach, na różne wysokości;
- mobilność żmijki, łatwe manewrowanie;
- łatwa adaptacja żmijki do warunków funkcjonowania gospodarstwa;
- wysoka niezawodność
- łatwa obsługa i konserwacja;
- łatwa dostępność podzespołów;
- niski koszt inwestycji i eksploatacji;
- łatwość uszczelnienia (transport materiałów pylących);
- niskie zapotrzebowanie na moc przy zachowaniu dużej wydajności.
Co można transportować za pomocą żmijki MAGROTEX ?

- wszelkiego rodzaju ziarna i nasiona zbóż (pszenica, jęczmień, żyto itp.);
- groch, bobik, kukurydza, rzepak itp.;
- cement, wióry drewniane, pelet, miał, groszek węglowy.

Jedynym ograniczeniem dla przenośników ślimakowych są produkty o dużych wymiarach kawałków, silnie ścierające i łatwo przylepiające się. Jeśli mają Państwo potrzebę transportu nietypowego materiału i nie są Państwo pewni czy żmijka będzie dobrym wyborem prosimy skontaktować się z naszą firmą a chętnie rozwiejemy wątpliwości.

Na czym polega przewaga żmijki w wersji ocynkowanej nad wersją lakierowaną proszkowo?

Tworząc nasze przenośniki zdajemy sobie sprawę, że będą one pracować często w trudnych warunkach, ze względu na rodzaj i stan transportowanego materiału lub warunki otoczenia. Nie zawsze jest również możliwość uchronienia przenośnika przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych podczas jego przechowywania. Nasi klienci oczekują od nas, że żmijki firmy MAGROTEX będą bezawaryjnie wywiązywać się ze swojej roli przez długie lata.

Cynkowanie podzespołów przenośnika jest naturalnym sposobem przeciwdziałania negatywnemu wpływowi przede wszystkim wszechobecnej wilgoci. Doskonale przylegająca warstwa wierzchnia chroni metal bazowy przenośnika przed kontaktem z wilgocią. W przypadku cynkowania ogniowego warstwa ochronna może wynosić nawet 150 mikrometrów!

Proces cynkowania ogniowego znacznie zwiększa wytrzymałość materiału bazowego (stali konstrukcyjnej), co stanowi ogromną zaletę poddawania stali procesowi cynkowania.

Proces, jakiemu poddajemy nasze przenośniki zwiększa żywotność materiału, z którego są tworzone nawet o dodatkowe pięćdziesiąt lat. Powłoki ocynkowane nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych przez okres życia produktu.

Oprócz wytrzymałości wynikającej z zapobiegania możliwościom występowania zjawisk korozyjnych, stal podwyższą również swoją odporność na uderzenia. Stopień twardości stali wynosi z reguły poniżej 160 w skali Vickersa. Dla porównania powłoka cynkowa charakteryzuje się twardością na poziomie 240 HV. Przy uderzeniach, to właśnie powłoka cynkowa przyjmuje jego siłę, chroniąc materiał bazowy. W pierwszej linii uszkodzeniom może zatem ulec ocynk, nie zaś sama stal. Warto dodać, że warstwa zewnętrzna jest plastyczna i absorbuje naciski oraz uderzenia, wewnętrzna jest zaś twarda i chroni podłoże przed uszkodzeniem. To bardzo istotna właściwość, ponieważ w transportowanym materiale np. płody rolne często mogą wystąpić twarde elementy np. kamienie. Ochronna rola ocynkowanej warstwy wydaje się być tu nieoceniona.

Rozwiązanie alternatywne, czyli pokrycie żmijki warstwą lakierniczą powoduje, że ta stosunkowo szybko się starzeje. Traci na elastyczności, pojawiają się pęknięcia, rysy i złuszczenia. Średnio co 6 - 7 lat trzeba maszynę poddać konserwacji, co jest kosztowne i czasochłonne.

FACEBOOK